האם יש דרך מתמטית לזכות בטוטו

זכייה בלוטו הפכה עבור רבים כחלום "רחוק" ומתוק, כזה שאולי לעולם לא יוכל להתגשם. חלק אפילו טוענים לזיופים או כל מיני שיטות שעל פיהם, לא יצליחו לעולם לזכות בלוטו. אך הלוטו הישראלי נחשב לדי "פשוט" כאשר בו נתבקש לנחש שבעה מספרים, הנעים החל מהספרה אחת ועד לספרה שלושים ושבע. הצירוף הזה לא דורש מאיתנו לחזות סדר מספרים מסוים, למשל 1, 5, 6, 14, 32, 28, 19 יהיו מספרי הניחוש שלנו, נוכל לזכות גם אם המספרים יופיעו ולא באותו הרצף. לצורת הניחוש הזו הומצאו והודבקו לא מעט תאוריות מתמטיות על מנת לזכות בפרס הלוטו, אך האם יש דרך כזו? בשיתוף עם חברת סמארט

מכירים את מנדל?

יש בחור אחד שהצליח לעלות על השיטה, אמנם הוא עשה זאת בכמה מדינות שונות כמו אנגליה, אוסטרליה, רומני וארצות הברית אבל בהחלט עשה זאת בהתמדה עד שהצליחה בכך. לשיטה הזו קורא סטפן מנדל "דחיסה קומבינטורית", כך שהוא צריך להגדיל את סכום ההשקעה שלו בכל הגרלה וכך הסיכוי שלו לזכות בהגרלה הולך וגדל. השיטה של מנדל הצליחה להשיג הצלחה מסחררת באותן שאותן הזכרנו, אך בחלק מהן ברח לאחר הזכייה. עם זאת השיטה הזו נחשבת לשיטה די "פשוטה" שכן היא בסך הכל מקנה יותר אופציות למשקיע ואיננה מסתמכת על "מזל" או ניבוי מתמטי כזה או אחר.

עניין של סבירות

השיטה של סטפן מנדל אכם מצליחה למלא את פונקציית אפשרות הזכייה, אבל בחישוב מהיר הסיכוי כי נצליח "לקלוע" לכל שבעת המספרים הנכונים הוא גובהה יותר מהסיכוי שינחת עלינו מטאוריד מהשמיים.
אם נחשב את הסיכוי לזכות דרך "מספר חזק" למשל, הסיכוי שלנו שאחד המספרים החזקים מתוך כל השבעה יבחר הוא קרוב לשש עשרה מיליון ומאתיים. לכן השיטה של יוסף מנדל נשמעת בסופו של דבר לשיטה ה"פרקטית" ביותר, היא מגדילה את סך האפשרויות ומעניקה למשקיע צ'אנס גדול יותר וכך הסבירות לניבוי כחלק מהמספרים או את כולם הוא הרבה יותר גדול משל הגרלה "רגילה". עם זאת מומלץ להגיע להשקעה כזו מוכנים כספית וגם נפשית.